صفحه اصلی  >> گوش و حلق و بینی >> سردرد میگرنی


سردرد میگرنی

سردرد میگرنی,احساس درد شدیدی است که در یک طرف و گاهی دو طرف سر ایجاد می شود.سردرد از ناحیه پیشانی و شقیقه شروع شده و تا ناحیه پشت سر و گردن گسترش می یابد علاوه بر درد ممکن است تهوع , استفراغ یا حساسیت به نور و صدا وجود داشته باشد. علت اولیه آن دقیقا مشخص نیست ولی افرادیکه به سردرد میگرنی مبتلا می شوند دارای مشترکاتی هستند سن آنها بین 15-55 سال است,در خانواده خود فردی با سابقه میگرن دارند و در خانمها شایع تر از آقایان است عامل ایجاد کننده میگرن از شخصی به شخص دیگر متفاوت است اغلب سردرد میگرنی در اثر یک عامل واحد ایجاد نمی شود بلکه ترکیب چندین عامل می تواند در بروز آن موثر باشد از جمله عوامل جسمی-محیطی- فیزیولوژیک- مواد غذایی- تغییرات هورمونی طی سیکل ماهانه در خانم ها مصرف داروهای ضد بارداری حاوی استروژن و یایسگی- راه های مختلفی است که به تخفیف سردرد میگرنی کمک می کند از مهمترین آنها داشتن زندگی بدون استرس و فارغ از دغدغه های روزانه است اغلب اوقات با شروع سردرد استراحت در یک اتاق تاریک و استفاده از کمپرس سرد و یا بسته های حاوی یخ , ماساژ ملایم ,استنشاق هوای تازه , دوش آب گرم و استفاده از تکنیک های آرمیدگی در تخفیف سردرد و کاهش تعداد حملات موثر می باشد. از جمله دارو هایی که برای پروفیلاکسی سردرد میگرنی به کار می روند می توان به پروپرانولول-آتنولول- تیمولول- متوپرولول، آمی تریپتین، کلونیدین، سیپروهپتادین و بلاک کننده های کانال کلسیم به ویژه وراپامیل اشاره نمود.

 

این اطلاعات برای آگاهی شما ارایه شده است .برای جزئیات بیشتر می توانید شخصا به یکی از مطب های زیر مراجعه و یا با تلفن های زیر تماس حاصل نمائید.

 

آدرس1-تهران خیابان دکتر شریعتی بالاتر از سیدخندان روبروی پارک شریعتی (کوروش)شماره 965 طبقه دوم واحد 5 -
 ساعت پذیرش روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 5- 8 شب
 تلفن 22865425

 در ساعت غیر وقت مطب با تلفن همراه 09193102048تماس حاصل فرمایید 

 

آدرس2-تهران تهرانپارس بزرگراه رسالت بعد از چهارراه حجربن عدی ( تیرانداز )شماره 116طبقه همکف - تلفن 77701049 -- 77703870 ساعت پذیرش روزهای زوج از ساعت 5- 5/8 شب

 در ساعت غیر وقت مطب با تلفن همراه 09193102048تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

صفحه اصلی

آپتوز

رفع چین و چروک

زیبایی بینی

زیبایی پلک

زیبایی لب

جلوآوردن چانه

کشیدن صورت

برجسته کردن گونه

زیبایی لاله گوش

 

 

افت شنوایی بزرگسالان

افت شنوایی کودکان

کاهش شنوایی

استفاده از سمعک

سمعک های داخل گوشی

عمر سمعک

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر قرشی می باشد
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت طب نگار